בעיות נפוצות בבסיסי נתונים בארגון

תחום הניהול הארגוני עובר בשנים האחרונות תהפוכות רבות ויוצאות דופן. הצרכים של עסקים וארגונים ציבוריים כאחד משתנים באופן ניכר וניהול נתונים ועיבודם תופסים חלק מרכזי מאי פעם. ניהול נכון, מסודר ומאובטח של נתונים נדרש כיום כמעט בכל היבטי הפעילות של הארגון – מניהול פרטים אישיים של לקוחות ועד לניהול הפיננסי, פיתוח מוצר, שיווק, אדמיניסטרציה ועוד. כיום, בעידן בו נתוני משתמש נחשבים לאחד המשאבים היקרים ביותר עלי אדמות, הצורך בכלים מתקדמים עבור ניטור בסיסי נתונים נעשה קריטי מאי פעם. 

עקב המורכבות בניהול המידע, קבלת ההחלטות הטובות והיעילות ביותר עבור הארגון ובחירת הכלים הנכונים, הפכה משימה לא פשוטה בכלל. המומחים של Prologic ריכזו עבורכם  את האתגרים המרכזיים בתחום אחסון וניהול הנתונים ואת הפתרונות הייחודיים שלהם שיאפשרו לכם למצות את המיטב מהמערכת שלך. 

השוק מוצף ומורכב מאי פעם

אם כבר התחלת לבחון אפשרויות לרכישת פתרון Database Monitoring העובדה הזו ודאי כבר ידועה לך – כיום, קיים מגוון רחב של פתרונות ניטור בסיסי נתונים. מעבר לעובדה שכמות האפשרויות יכולה ליצור בלבול, היא עשוייה לגרום ללא מעט אתגרים תפעוליים. ככל שמספר האפשרויות בשוק גדל, כך גדלה גם ההשקעה הנדרשת בלמידת היתרונות הפונקציות של המערכות השונות, מה שמתורגם באופן מיידי גם לתקורה כספית ותהליך קבלת החלטות ארוך. לכן, נדרש סיוע מקצועי בהתאמת המערכת שמתחיל בראש ובראשונה בלימוד מעמיק של צרכי הארגון שלך והציפיות שלך מפתרון Database Monitoring.

מערכות ניטור בסיסי נתונים מסוימות עלולות להשאיר אותך מאחור

חוק מס' 1 - סקלביליות

מעבר לעובדה שעלינו לבחור במערכת Database Monitoring שתעניק לנו ביצועים אופטימליים וחוויית משתמש ראויה, חשוב לוודא שאנו בוחרים בפתרון שניתן יהיה תמיד לעדכן ולהרחיב ככל שהפתרונות בשוק מתחדשים. טכנולוגיות ניטור בסיסי נתונים מתפתחות במהירות והביקוש לפתרונות חכמים ורחבי היקף יותר גדל ללא הרף. סביר מאוד להניח שבתוך שנים ספורות, תהא גדילה בנפח הנתונים שנדרש מהארגון לנהל, ושאתגרי האבטחה וצרכי הניהול הייחודיים ישתנו בקצף מהיר ודינאמי. ככל שמערכת הניטור תהיה סקלבילית יותר, כך ניתן יהיה להפיק ממנה את המיטב לא רק היום, אלא לאורך שנים. 

התראות שווא מציפות את המערכת

חוק מס' 2 -  No more False Positive Alerts

כל מומחה בתחום ניטור בסיסי נתונים יאמר לך שאחד האתגרים המתסכלים והמעמיסים ביותר על העבודה השוטפת, הוא התראות שווא (False Positives). ארגונים רבים סופגים מטח אדיר של מיילים והתראות מערכת סביב אירועים יום-יומיים שאינם מהווים כל בעיה. הדבר נובע משימוש יתר בכלי ניטור פשטניים וגנריים המתריעים על מדדים כלליים ורחבים מאוד. מעבר לעובדה שזה מציף ומשבש את הניהול השוטף של הארגון, זה עשוי להוות מכשול אבטחה חמור. מנהלי מוצרי Database Monitoring רבים מדווחים כי התראות אמת לא הגיעו אליהם בעיכוב משמעותי מכיוון שהצפת ההתראות החוזרת ונשנית פגעה בדריכות שלהם ולא אפשרה להם לתת מענה תוך זמן ראוי. 

לכן, חשוב שנבחן כיצד אנו יכולים לצמצם את רעשי הרקע ולבנות מודל ניטור בסיסי נתונים שמשרת אותנו על הצד הטוב ביותר. טווח רחב מדי עלול לגרום לנו להסחות דעת מיותרות. חשוב שנעדיף דיוק על פני יסודיות. הקריטריונים שיקבעו אילו מדדים עלינו לבחון תלויים במידה רבה בדפוסי השימוש ובאופי הפעילות שלנו. 

בחירה במערכת קוד פתוח עלולה לסבך את העניינים

חוק מס' 3 - Open Source  - לא לכל ארגון!

על אף הפיתוי הרב שבמערכת בפיתוח עצמי או בקוד פתוח, חשוב שניקח בחשבון שאנו עלולים להיכנס לתסבוכת לא קטנה. ארגונים רבים בוחרים להפקיד את המשימה בידי הצוות המקומי שלה ולחסוך בעלויות שיתופי הפעולה עם ספק חיצוני. מה שמסתמן בהתחלה כייעול חכם, עשוי לגבות לבסוף מחיר כבד. מכיוון שמערכות קוד פתוח דורשות תחזוקה שוטפת מקיפה, עלויות התחזוקה והחומרה יכולות להסלים במהירות. מנהלים רבים בתחום Database Monitoring מדווחים שכאשר הם משתמשים בכלי ניטור בסיסי נתונים בקוד פתוח או בונים מערכות משלהם, הם מבלים חלק ניכר מהשבוע בתפעול ותחזוקת המערכת עצמה וכמעט ולא נותר זמן לנהל את הנתונים עצמם. ההשקעה שנעשה במערכת מוכנה על ידי ספק אמין, יכולה בחלוף הזמן לחסוך לנו הון. 

עומס אדיר על משאבי החומרה

חוק מס' 4 - משאבים מינימליים

כמו כל היבט אחר בעבודה השוטפת, חשוב שנבחן כמה Database Monitoring גובה ממשאבי המערכת שלנו. המערכת האידיאלית תהיה זו שתעמיד לרשותך את הביצועים היעילים ביותר ותגובות מהירות ביותר לשאילתות שלך. עם זאת, לא פחות חשוב לקחת בחשבון את עומס העבודה שעשוי להשתנות באופן דרמטי מיום ליום ולעתים אפילו מדקה לדקה. בסיס נתונים של רשת שיווק בתקופת החגים, למשל, עשוי לדרוש משאבי חומרה שונים לחלוטין מאשר ביום חול סטנדרטי. חשוב שנוודא שהמערכת שלנו תוכל לספק לנו מענה אופטימלי גם בנפחי העבודה החמורים ביותר שאנו עשויים לחזות. מטרת העל שלך היא לבנות מערכת שתוכל לעבד את כל עומסי העבודה שלך מבלי שיהיה צורך להרחיב את מסגרת החומרה שלך.

Solarwinds – הפתרון השלם עבור ניטור נתונים בארגון שלך

Prologic היא הספקית הבלעדית של Solarwinds בישראל.  הסוויטה לניהול מוצרי ניטור בסיסי נתונים של Solarwinds מובילה חדשנות בתחום. הסוויטה נמצאת בשימוש פעיל כיום במעל ל-170 מדינות ברחבי העולם ושולטת כיום ב-24% משוק מערכות ניטור בסיסי הנתונים. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עם Solarwinds, תשתית התוכנה שלך מופקדת בידי פתרון גמיש, מתקדם ושיכול לספק מענה לעומסי עבודה בכל היקף ולהעניק לך מענה מדויק לצרכיך המורכבים והייחודיים ביותר. לאורך כל הגדרת ותפעול המערכת, החיסכון במשאבים, הייעול ופשטות התפעול עומדת בלב העשייה ומאפשרת לך ליהנות מניטור בסיסי נתונים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. עם כלים חכמים כמו אפשרויות ניהול מרחוק, תצוגות חכמות במבט חטוף שיאפשרו לך להתעדכן כל הזמן מכל מקום, כלי שאילתות מהירים ועוצמתיים ומערכת התראה יזומה המותאמת במדויק לפעילות הארגונית שלך, יש לך את כל הכלים כדי לקחת את ניהול הנתונים שלך לשלב הבא. 

מערכות ניטור בסיסי הנתונים של Solarwinds נותנות מענה למגוון רחב של בסיסי נתונים, מסורתיים, רלציוניים וגם בעלי קוד פתוח.

בין היצרנים והמודלים השונים שמקבלים מענה ע"י מוצרי הסוויטה לניטור בסיסי נתונים נמצאים בסיסי הנתונים כגון Microsoft SQL ו- Azure SQL, Oracle, PostgreSQL, Amazone Aurora, MariaDB, DB2, Redis, MySql ועוד.