מאיר אהרוני סמנכ''ל פיתוח עסקי, טכנולוגיה וחדשנות ב- Max על השלמת הפרויקט המתבסס על פלטפורמת SolarWinds: בזכות המהלך אנו זמינים עבור לקוחותינו בכל שעה ובכל מקום, כדי לספק להם שירותים פיננסיים דיגיטליים מתקדמים כגון חיסכון, ביטוח ,קריפטו, העברות מט"ח, אשראי ותשלומים, בצורה הכי חלקה ורציפה שהטכנולוגיה מאפשרת".

 

ליאור לוי, מייסד ומנכ"ל פרולוג'יק, מפיצת SolarWinds בישראל: "אנו רואים בארגונים רבים במשק הישראלי שהטרנספורמציה הדיגיטלית מחייבת שדרוג של מערכי ניהול התשתיות לכאלו המותאמים לעידן הדיגיטל והענן".

חברת הפיננסים Max השלימה לאחרונה פרויקט הטמעה של מערכת לניטור הרשת הארגונית, התשתיות והאפליקציות, המבוסס על פתרונות SolarWinds. הפרויקט, שנמשך כשמונה חודשים, בוצע על ידי מחלקת התשתיות באגף מערכות המידע של Max, בליווי של חברת פרולוג'יק (Prologic), המפיצה של SolarWinds בישראל, וחברת האינטגרציה ICTBIT. בראיון משותף עם מאיר אהרוני, סמנכ"ל פיתוח עסקי, טכנולוגיה וחדשנות ב-Max וליאור לוי, מנכ"ל ומייסד פרולוג'יק, הם מתארים את הפרויקט והערכים העסקיים הנגזרים ממנו.

מערכת אחת, פלטפורמה אחת

הפתרון של SolarWinds נועד להחליף מספר מערכות ניטור ששימשו את הצוותים השונים במחלקת התשתיות של Max – בהם מערכות בשימוש צוותי DBA, סיסטם, ותקשורת. המטרה ביציאה לפרויקט הייתה להחליף את המערכות השונות בפלטפורמה אחת שתשרת את כלל תהליכי הניטור בצוותים השונים, ותציג תמונת עולם אחודה של ביצועי הרשת הארגונית.

בסיומו של תהליך בחירה בין ספקיות שונות נבחרה פלטפורמת SolarWinds, זאת בעקבות יכולות הניטור הגבוהות המכסות אזורים רחבים של תחום הרשת הארגונית, ובעקבות התעדכנות מתמדת של הפלטפורמה, הכוללת הוספה של פיצ'רים ויכולות באופן תדיר.

בעקבות ההטמעה קיבלו מנהלי הרשת הארגונית ב Max מסך אחוד המספק תמונת מצב מקיפה, מכלול התראות המתקבלות בזמן אמת, סנכרון יעיל של צוותי התשתיות השונים, איתור מהיר של תקלות וטיפול פרואקטיבי מונע תקלות טרם התרחשותן על בסיס אינדיקציות מוקדמות.

אמון וטכנולוגיה כתנאי הכרחי לפעילות

מאיר אהרוני, סמנכ"ל פיתוח עסקי, טכנולוגיה וחדשנות ב-Max, מציין כי "בפעילות של ארגון פיננסי חדשני כמו Max, ששואף להוביל את עולם התשלומים בישראל, מעל הכל, אנו שמים את אמון הלקוחות. צריך להבין שהיום מקס זה גם אשראי וגם חיסכון, קריפטו, העברות מט"ח לחו''ל, ביטוח ועוד, ואנחנו ממשיכים ומפתחים את השירותים המתקדמים הבאים עבור לקוחותינו בעוד שורות אלה נכתבות. לכן כדי שהלקוחות שלנו ימשיכו לבחור בנו בכל יום מחדש, הם חייבים לדעת שבכול מקום בו הם נמצאים, בארץ או בחו"ל, בשגרה או בחירום, אנחנו לשירותם, באופן רציף ובלי תקלות. הפתרון של SolarWinds עוזר לנו לממש את החזון הזה עבורם בכול שעה ובכול מקום, בצורה הכי חלקה ורציפה שהטכנולוגיה מאפשרת".

אהרוני הוסיף כי "חשוב להבין, הגופים הפיננסים של היום הם חברות טכנולוגיה בעלות מומחיות פיננסית. הזמינות והמיידיות של השירותים שהם מציעים, התלויות ברציפות פעילות תשתיות ה-IT שלהם, הן בחשיבות עליונה. זו קומת הבסיס שעליה אנו יכולים לבנות קומות נוספות של חדשנות פורצת דרך, ולפעול לפיתוחם של שירותים משבשים, יצירתיים ותחרותיים לטובת הציבור. ניטור התשתיות השוטף ורציפות פעילותן הינן תנאי הכרחי לפעילותנו".

עוד אמר אהרוני כי "היכולת לנהל את התשתיות הטכנולוגיות חשובה בפרט היום גם לאור התמורות הרגולטוריות, וההזדמנויות החדשות ל-coopetition הנוצרות כתוצאה מכניסת פינטקים וחברות הטכנולוגיה הגלובליות לעולמות התשלומים והאשראי. שיתופי הפעולה של היום מבוססים ממשקים וחיבורים און ליין שצריכים לעמוד בסטנדרטים גבוהים של זמני תגובה ועומסים סביב השעון".

סטנדרט בשוק הישראלי והעולמי

ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד פרולוג'יק, נציגת SolarWinds בישראל, ציין כי " אנו מודים לחברת Max על האמון שנתנה בנו לספק לה את מערכת ניטור התשתיות הארגונית שלה. אנו רואים בארגונים רבים במשק הישראלי שהטרנספורמציה הדיגיטלית מחייבת שדרוג גם של מערכי ניטור התשתיות והרשת הארגונית לכאלו המותאמים לעידן הדיגיטל והענן. SolarWinds מציעה בדיוק את זה - פלטפורמה מתקדמת טכנולוגית, נוחה לתפעול, בעלת יכולת ניטור עוצמתית ובעלויות סבירות. למעשה, ניתן לומר ש-SolarWinds הפכה ברבות השנים לסטנדרט בשוק הישראלי ואף העולמי".

לוי הוסיף כי "כמפיץ המעורבות שלנו הינה בדרך כלל כבר מתחילת הפרויקט, עוד בשלבים של אפיון הפרויקט, בניית הארכיטקטורה בהתאמה לצרכי הלקוח, ובחירה של המודולים הרלוונטיים לדרישות שלו. בהמשך אנו מסייעים בהתאמת בין הלקוח ובין האינטגרטור על פי הניסיון הרלוונטי של כול אחד מהם, וזאת על מנת לוודא שההטמעה תהיה ברמה הגבוהה ביותר האפשרית. לאחר סיום הפרויקט אנו נמשיך ונהיה בקשר עם הלקוח, נוודא שהמערכות עובדות לשביעות רצונו, ובמידת הצורך ביכולתנו לחבר בין הלקוח בארץ ובין מומחים מטעם SolarWinds".

לוי סיכם ואמר כי "החיבור בין פרולוג'יק ובין SolarWinds נוצר לפני 15 שנים, כשבמהלך שנים אלו בנינו אקוסיסטם של למעלה מ-15 אינטגרטורים, מאות לקוחות במגזרי האנטרפרייז – כולל ארגוני בנקאות, פיננסים, צבא ובטחון, והסמכנו מאות מקצוענים האמונים על התפעול והפקת המיטב מהמערכות. בנוסף השקענו בהקמתו של גוף ידע מקומי והעמדנו בראשו את לירון פרבר, מנהל הטכנולוגיות בחברה. גוף זה מטרתו לשתף בידע ובמומחיות שצברנו לאורך השנים עם לקוחות ושותפים בארץ, ולחבר בין השוק הישראלי ובין המומחים העולמיים המצויים בחברה העולמית. היה לנו חזון בו ראינו לנגד עינינו את הצורך של השוק הישראלי במערכת ניהול תשתיות IT יעילה, מתקדמת אך גם פשוטה ובעלויות סבירות. החזון הזה התממש ואנו שמחים שקמה בישראל נוכחות חזקה ואקוסיסטם מפותח סביב הפתרונות אותם הבאנו אנו ראשונים לישראל".

לקבלת מידע ופרטים נוספים אודות SolarWinds   [email protected]