הסרת חסמים בדרך לענן: SolarWinds השיקה פלטפורמה לניהול של בסיסי נתונים

תחום הניהול של תשתיות ה-Datacenter נחשב אחד המורכבים בעולם ה-IT הארגוני, והוא הפך עוד יותר מורכב בעקבות המעבר לענן והמסע לדיגיטל שמבצעים ארגונים. ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד חברת פרולוג'יק, מפיצת סולארווינדס בישראל: "יכולות שליטה וניטור מלאות של תשתיות בסיסי הנתונים הן הכרחיות בטרנספורמציה הדיגיטלית שארגונים עוברים. SolarWinds מביאה בתחום הזה פתרון שהוא מהמקיפים והמתקדמים כיום בשוק"

אחד התחומים שגדל בעידן הנוכחי הוא כמות הדאטה שהדיגיטל מייצר וצורך. המסע שארגונים מבצעים לדיגיטל קשור להגירה לענן, להיסמכות על כלכלת אונליין ושימוש באפליקציות – וכל אלו גם יחד מניעים את צמיחת כמויות הדאטה העולמיות בקצבים אקספוננציאליים. על פי הערכות בשנת 2010 כמות הדאטה שיוצרה עמדה על 2 זטה-בייטים, זו גדלה לכדי 120 זטה-בייטים בשנת 2023, וצפויה להמשיך לצמוח לכדי 180 זטה-בייטים בשנת 2025. אלו הנתונים אשר מסבירים את הגידול המתמשך בתעשייה בסיסי הנתונים – Database – שהיקפה הוערך בשנת 2023 על ידי חברת המחקר גרטנר (Gartner) בכ-100 מיליארד דולרים, בקצב גידול שנתי של למעלה מ-16 אחוזים לשנה.

בסיסי הנתונים הולכים לענן

"אנו רואים תהליך מעניין בתוך השוק של בסיסי הנתונים", מציין ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד פרולוג'יק (Prologic), מפיצה של פתרונות SolarWinds בישראל. "מצד אחד ההגירה לענן מייצרת גידול של שוק בסיסי הנתונים, אך גם בתחום ה-Database אנחנו רואים הגירה לענן ושימוש הולך וגדל בסביבות בסיסי נתונים בענן. למעשה, הערכות מדברות שכיום כ-55 אחוזים מכלל הטמעות בסיסי הנתונים הן בענן, לעומת 45 אחוזים בלבד און פרמיס, והצפי הוא שהתהליך הזה רק ילך ויתחזק".

אלא שכאן אנו נתקלים באחד האתגרים הגדולים של המסע לדיגיטל – והוא נוגע דווקא ביכולת לנהל, לנטר ולקבל תמונת מצב בזמן אמת של תשתיות הדאטה בייס הארגוניות. "הסביבות היו מורכבות עוד בעבר", מוסיף לוי, "גם כאשר כל התשתיות היו און פרמיס, גם אז היו חורים שחורים סביב המצב המעודכן של בסיסי הנתונים. כיום המצב רק הלך ונעשה מורכב עוד יותר – כאשר מצד אחד הסביבות הן היברידיות וכוללות יותר ויותר סביבות בסיסי נתונים בענן, ומצד שני אנשי תשתיות ה-IT בארגונים נדרשים להבטיח רציפות תפעולית של אותן מערכות בסיסי נתונים, שכל השבתה או תקלה שלהן יכולה להביא לפגיעה ברציפות התפעולית והתפקודית של הארגון. כך לדוגמא – פורטל האונליין של הארגון, או מערכות הליבה הארגוניות, כולם תלויים בתפקוד של בסיסי הנתונים המקושרים אליהם. זהו אתגר גדול שארגונים נדרשים להתמודד איתו".

יכולת נראות מלאה לתוך סביבות מורכבות

חברת סולארווינדס (SolarWinds), יצרנית עולמית של פתרונות לניהול וניטור תשתיות ה-IT הארגוניות, הציגה פתרון המיועד לספק מענה לאתגרים העדכניים של ניהול תשתיות ה-Database הארגוניות. החברה הציגה לאחרונה את SolarWinds Database Observability, וזאת כחלק מסוויטת ה-Observability הכוללת שלה. הפתרון מספק יכולות נראות מלאות למגוון רחב של ארכיטקטורות בסיסי נתונים וסוגים שונים – כולל: בסיסי נתונים מבוססי קוד פתוח, סביבות בסיסי נתונים מבוססות ענן, או בסיסי נתונים מבוססי NoSQL. הפתרון הינו חלק מפורטפוליו הפתרונות של סולארווינדס לתחום Database Performance Management, שכולל גם את הפתרונות SQL Sentry ו-Database Performance Analyzer. כעת, עם היכולות החדשות שמציגה החברה היא למעשה מספקת את אחת הפלטפורמות המתקדמות והיעילות בשוק הפתרונות לניהול בסיסי הנתונים.

לוי מתאר את המצב ביחידות מערכות המידע הארגוניות כיום – "אנחנו רואים צוותים של IT או DevOps שמתמודדים עם הקושי לאתר את המקור של תקלות או 'נפילה' בביצועים של בסיסי הנתונים, ויש לכך השפעות קשות על הארגון – כולל: השבתות, איכות שירות לא טובה, חוסר שביעות רצון לקוחות, ועוד. הפתרון של סולארווינדס מציע יכולת לקבלת נראות וניטור גבוהות, ממקום אחד ריכוזי, של סביבות בסיסי נתונים מבוזרות והיברידיות. זה מסייע לצוותים להתגבר במהירות על תקלות, לזהות אותן עוד לפני התרחשותן, נותן להם שליטה על המערכות ופרואקטיביות, שהיא כה נחוצה בעידן הנוכחי".

פרולוג'יק ו-SolarWinds: למעלה מ-15 שנות שת"פ

יתירה על כך, בישראל קיימת בשלות גבוהה ליישום מהיר ומוצלח של פתרונות סולארווינדס, כולל פתרונות SolarWinds Database Observability, וזאת בזכות שיתוף הפעולה ההדוק בין פרולוג'יק ו-SolarWinds, שכבר חצה את שנתו ה-15. פרולוג'יק בנתה במהלך שנים אלו אקוסיסטם הכולל למעלה מ-10 שותפי אינטגרציה חזקים הפעילים בישראל; קהילה פעילה סביב הפלטפורמה המונה מאות מקצועני IT; ופורטפוליו של מאות לקוחות, בהן חברות בסקטורים של – בנקאות, פיננסים, ביטוח, תעשייה, משרדי ממשלה, צבא וביטחון, ועוד.

בנוסף, פרולוג'יק השקיעה בבנייה והקמה של מרכז ידע ותמיכה ישראלי In-House המתמחה בפלטפורמת SolarWinds – בראשותה של לירון פרבר, מנהלת הטכנולוגיות בחברה. גוף זה עוסק בסיוע לשותפות האינטגרציה של החברה ולקוחותיה בכול הקשור לפרה-סייל, פוסט-סייל, הטמעות, ותמיכה שוטפת.

לוי מציין בהקשר זה כי "הצוותים שלנו מביאים לשולחן ניסיון עשיר, ארוך שנים, היכרות בלתי אמצעית עם הפלטפורמה ועם גורמי ידע נוספים ב-SolarWinds בחו"ל. בהקשר הזה בהחלט ניתן לקבוע שבישראל נוצרה זהות בין פרולוג'יק וסולארווינדס, וכי החיבור בין שתי החברות מייצר ערך מוסף של Better Together".