"הענן יצר מורכבות בניהול תשתיות היברידיות המנוהלות און-פרמיס ובענן. SolarWinds מביאה לתחום הזה פתרונות ניהול וניטור חכמים, יעילים ובעלויות נוחות", מציין ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד פרולוג'יק (Prologic), נציגת SolarWinds בישראל, בראיון בו הוא מציג את פורטפוליו הפתרונות של SolarWinds לעולמות ניטור התשתיות בענן.

הענן כאן, והענן יישאר, זו אקסיומה בלתי ניתנת לערעור בעידן הנוכחי. אלא שהענן הביא עימו גם מורכבות. "מרבים לדבר על היתרונות של הענן, על הערכים העסקיים והטכנולוגיים שהענן מספק לארגונים. אלא שהמציאות מורכבת הרבה יותר", קובע ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד פרולוג'יק (Prologic), נציגת SolarWinds בישראל, בראיון עימו. "סביבות המחשוב הופכות להיברידיות", הוא מסביר, "ומורכבות משילוב של סביבות און-פרמיס וסביבות ענן. זה מציב בפני מנהלי התשתיות אתגר גדול ביותר - כיצד לנהל ולנטר את הסביבה ההיברידית שנוצרת בארגון". 

המורכבות הזו באה לידי ביטוי במחקר שביצעה חברת SolarWinds ומצא כי 58% ממקצועני ה-IT בארגוני אנטרפרייז בארה"ב הצביעו על הקשיים ביישום סביבה היברידית, פריסתה, תחזוקה שלה ושמירה על רמת ביצועים נאותה. 

"עבור משתמש הקצה - בין אם מדובר במשתמש מתוך הארגון, או לקוח חיצוני של הארגון - כלל לא משנה המורכבות שיש למנמ"ר ולמנהל התשתיות בשמירת הרציפות של המערכות", מציין לוי. "עבור המשתמשים מדובר בתהליך שקוף. הצרות מתחילות כאשר מקצועני ה-IT נדרשים לספק רמת גבוהה של SLA, וזה מחייב לעלות מדרגה ברמת הניטור והניהול של התשתיות בארגון ולהתקדם לניטור אפקטיבי, אוטומטי, פרו-אקטיבי ואחוד לכל הסביבות שהארגון פועל בהן - און-פרמיס, ענן או שילוב של השניים". 

להפוך את הרשת למפה ויזואלית 

דוגמא ליכולות מתקדמות אלה מספק מודול ה-NetPath המשולב בפתרון ה-Network Performance Manager של SolarWinds. הפתרון מספק ויזואליזציה של כלל רכיבי הרשת הארגונית לכל אורכה ורוחבה, הן בתוך הארגון והן ביציאות והכניסות לענן, באופן שמאפשר לאתר במהירות האטה או תקלה ברשת - בין אם היא מתרחשת בתוך הארגון או בענן. הפתרון מספק ניראות פשוטה של כל חלקי הרשת, מאפשר ניטור בזמן-אמת וגם ניתוח של תקלה שהתרחשה בעבר. הפתרון הוא אידיאלי לארגונים הנדרשים לרציפות של אפליקציות קריטיות לתפקוד התקין של הארגון, כמו סיילספורס או אקסצ'יינג' ; לארגונים שיש להם סניפים ושלוחות במקומות מרוחקים ונדרשים לספק להם קישוריות לרשת הארגונית; ולארגונים שנדרשים לנהל סביבות רשת ארגונית מורכבת. משתמשי המערכת מציינים במיוחד את היכולת שלה לאתר צווארי בקבוק ברשת הארגונית, והיכולת לפתור אותם בצורה פשוטה ואינטליגנטית. 

פתרון אחר של SolarWinds מאפשר ניטור של עננים ספציפיים של הספקיות המובילות בתחום. דוגמא לכך היא היכולת לנטר את הענן של AWS באמצעות הפתרון Server & Application Monitor של SolarWinds. הפתרון מספק ניראות לתוך הביצועים של תכולות המחשוב הארגוניות בענן של אמזון ווב סרוויס, והכל ברמת נראות גבוהה ואינטואיטיבית.

גם כאשר מדובר ב-Azure, הענן של מיקרוסופט, הפתרון של SolarWinds מספק יכולות מיגרציה, ניטור וניראות מיטביות לתוך ביצועי המערכות העולות לענן, הן תשתיות IaaS והן תשתיות PaaS. "הדרך לענן לא יכולה להיות פשוטה יותר מאשר עם הפתרונות שמביאה SolarWinds", מציין לוי. "מדובר בסוויטה שזוכה לפופולאריות גבוהה בארץ ובעולם, הודות לפשטות של הפלטפורמה, היעילות שהיא מציעה והמחיר הסביר. לערכים הללו יש ביקוש בשוק ה-IT, בפרט במציאות המורכבת שבה התחום פועל כיום, עם סביבות שהולכות ונהיות מורכבות וקשות". לכתבה המלאה במגזין ענן לחץ כאן

למידע נוסף / תאום פגישה , יחד עם מומחי  SolarWinds  בישראל ניתן לשלוח מייל ל [email protected] 

SolarWinds פרולוג'יק - Better Together