פלטפורמת SolarWinds Hybrid Cloud Observability מספקת יכולות לניטור מתקדם ועמוק של סביבות מבוזרות, היברידיות ומורכבות – המשמשות תשתית למערכות הדיגיטל * ליאור לוי, מנכ"ל פרולוג'יק, מפיצה של סולארווינדס בישראל: "הפלטפורמה החדשה מיועדת לספק מקסימום ביצועים ורציפות למערכות הטכנולוגיות מסביב לשעון"

 

העולם עובר טרנספורמציה דיגיטלית, זו כבר עובדה, ובעקבותיו גם צבאות העולם – בהם גם צה"ל - מצויים בתוך תהליך מורכב של טרנספורמציה דיגיטלית. אין כיום כמעט שום פעולה – מבצעית או מנהלתית, בשדה הקרב או במשרדים, בחירום או בשגרה – שלא מקבלת ביטוי גם במערכות טכנולוגיות או ברשת מחשבים כזו או אחרת. אלא שזו, כפי שיודעים ברי הסמכא, היא רק ההתחלה. השימושיות בטכנולוגיות הדיגיטל – בדגש על בינה מלאכותית AI, לימוד מכונה ML, ענן, ביג דאטה, סנסורים מבוססי אינטרנט של הדברים IoT, בוטים, ועוד – משנה היום ותשנה בעתיד מקצה לקצה את המקצוע הצבאי, ותיתן עוד ועוד יכולות למפקדים ולחיילים בשטח.

אלא שלצד ההזדמנות הגדולה מתממש במקביל גם אתגר רציני – כיצד לנהל את המורכבות החדשה של תשתיות טכנולוגיות קריטיות, שנדרשות לספק ביצועי שיא, מסביב לשעון, ללא downtime או delay. התלות הגדולה במערכות הטכנולוגיות מחייבת את מערכי הטכנולוגיה הצבאיים לבצע במקביל עליית מדרגה גם בכול הנוגע ליכולת לנהל את תשתיות ה-IT, שבלעדיהן הדיגיטל והמערכות הטכנולוגיות המבצעיות החכמות לא יוכלו לעמוד בציפיות שתולים בהן.

את האתגר הזה בדיוק באה לפתור חברת סולארווינדס (SolarWinds), ספקית מובילה של פתרונות לניהול ואבטחת סביבות ה-IT הארגוניות, שהשיקה את SolarWinds Hybrid Cloud Observability, פלטפורמה אחודה המעניקה יכולות ניטור לעומק של סביבות מחשוב מבוזרות, היברידיות ומורכבות.

האתגר: עד 15 כלי ניטור בארגון

למעשה SolarWinds באה להתמודד עם האתגר של ארגונים רבים המצויים בתוך תהליכי יישום מתקדמים של תכניות דיגיטיזציה ארגוניות. כחלק מתהליכים אלו הם מבצעים מודרניזציה של התהליכים, האפליקציות והתשתיות הארגוניות. הם עושים זאת באמצעות יישום של סביבות ענן היברידיות או סביבות מרובות-ענן, כשבמקביל נמשכת התמיכה במערכות הקיימות בארגון. התוצאה היא שארגונים כיום מנהלים סביבות מחשוב מורכבות ומבוזרות יותר מבכול נקודת זמן בעבר.

תוצאה נוספת היא השימוש של ארגונים במספר רב של מערכות ניטור ארגוניות, המיועדות לסביבות שונות, ובשימושם של צוותים שונים. חברת המחקר הבינ"ל גרטנר (Gartner) מעריכה כי ארגונים גדולים – בהם גם צבאות מוטי טכנולוגיה - מחזיקים כיום עד ל-15 כלי ניטור שונים, דבר התורם למורכבות ולסיבוכיות של ניהול תשתיות ה-IT. ריבוי מערכות הניטור מקשה על יצירת תמונת עולם ארגונית אחת של ניהול וניטור הסביבות – והדבר הופך לסיכון תפעולי ועסקי.

הפתרון: פלטפורמה אחת אינטגרטיבית

פלטפורמת SolarWinds Hybrid Cloud Observability מסייעת לפתור את האתגרים הללו באמצעות שימוש בפתרון אחד ואינטגרטיבי. פתרון זה מספק ניטור עומק מקצה-לקצה של סביבות המחשוב ללא תלות במקום הימצאן. הפלטפורמה כוללת דשבורד אחוד המציג את תוצאות הניטור, ובנוסף המלצות מבוססות AI בינה מלאכותית המסייעות בניהול פרואקטיבי של כלל הסביבות. הפלטפורמה מבוססת על קפיצת מדרגה מקונספט של Monitoring אל קונספט ה-Observability המבוסס על ערכים של פרואקטיביות, ומאפשר לארגונים לשפר באופן תמידי את ביצועי סביבות המחשוב, הזמינות שלהן, האבטחה, החוויה הדיגיטלית, ולעשות זאת בסביבות און-פרמיס, היברידיות, ענן או סביבות מרובות ענן – בדגש על סביבות מורכבות, מגוונות ומבוזרות.

ליאור לוי, מנכ"ל פרולוג'יק (Prologic), מפיצת SolarWinds בישראל, ציין כי: "סולארווינדס מביאה בפלטפורמה החדשה ניסיון המתבסס על שני עשורים של פעילות בעולמות הניטור וניהול תשתיות IT. פלטפורמת SolarWinds Hybrid Cloud Observability מספקת לארגונים פלטפורמה אחודה, המגיעה מספק אחד, המספקת גישה כוללת ואסטרטגית לקשת רחבה של צרכים בעולמות הניטור הארגוני".

SolarWinds Hybrid Cloud Observability

הפלטפורמה החדשה מאפשרת לארגונים בגדלים שונים, ומסקטורים מגוונים של פעילות, לבצע את התהליכים הבאים:

  • לפתור תקלות במהירות רבה יותר באמצעות פתרונות מבוססי בינה מלאכותית – הכיסוי הרחב והחכם של הפלטפורמה מסייע לצוותי ה-IT לקבל החלטות במהירות רבה יותר, על בסיס מידע רחב יותר, ובצורה מסונכרנת יותר.
  • להבטיח רמת שירות גבוהה – הפלטפורמה מסייעת לצוותי ה-IT להבטיח רמת שירות גבוהה, ולנהל תקלות בצורה אפקטיבית יותר. עוד מאפשרת הפלטפורמה ניהול טוב יותר של קונפיגורציה, דיווח ותכנון של המשימות.
  • עלויות נמוכות – ארגונים מקבלים מהפלטפורמה את היכולת לנהל סביבות המחשוב שלהם און פרמיס או בענן, ולבצע אופטימיזציה של המשאבים והעלויות. הסקיילביליות והמודולאריות של הפלטפורמה מאפשרת לארגונים ליהנות מעלות בעלות כוללת TCO נמוכה וכדאית.

פרולוג'יק וסולארווינדס – Better Together

ההשקה המקומית של הפלטפורמה נשענת על שיתוף פעולה ארוך שנים בין החברות פרולוג'יק וסולארווינדס. שיתוף פעולה זה החל להתרקם בקיץ 2007, והוא כבר ציין את יום הולדתו ה-15. פרולוג'יק בנתה במהלך שנים אלו אקוסיסטם הכולל למעלה מ-10 שותפי אינטגרציה חזקים הפעילים בישראל; קהילה פעילה סביב הפלטפורמה המונה מאות מקצועני IT; ופורטפוליו של מאות לקוחות, בהן חברות בסקטורים של – בנקאות, פיננסים, ביטוח, תעשייה, משרדי ממשלה, צבא וביטחון, ועוד.

בנוסף, פרולוג'יק השקיעה בבנייה והקמה של מרכז ידע ותמיכה ישראלי In-House המתמחה בפלטפורמת SolarWinds – בראשותה של לירון פרבר, מנהלת הטכנולוגיות בחברה. גוף זה עוסק בסיוע לשותפות האינטגרציה של החברה ולקוחותיה בכול הקשור לפרה-סייל, פוסט-סייל, הטמעות, ותמיכה שוטפת.

ליאור לוי, מנכ"ל פרולוג'יק, מפיצת SolarWinds בישראל, מציין בהקשר זה כי: "הצוותים שלנו מביאים לשולחן ניסיון עשיר, ארוך שנים, היכרות בלתי אמצעית עם הפלטפורמה ועם גורמי ידע נוספים ב-SolarWinds בחו"ל. בהקשר הזה בהחלט ניתן לקבוע שבישראל נוצרה זהות בין פרולוג'יק וסולארווינדס, וכי החיבור בין שתי החברות מייצר ערך מוסף של Better Together".

לוי הוסיף כי "למעלה מ-300 אלף ארגונים, מ-190 מדינות, בחרו סולארווינדס, בהם 498 ארגונים מתוך אלו הנכללים במדד Fortune 500. הסיבות להצלחה הזו, בעולם ובישראל, הן מגוונות, אך בליבה נמצאים הערכים שעליהן הוקמה החברה – לספק פלטפורמה פשוטה להתקנה, הטמעה ותפעול, המספקת כלים עוצמתיים למקצועני ה-IT בארגון, ובעלויות סבירות". כך לדוגמא, אחד ההבדלים בין SolarWinds והכלים המסורתיים והמסורבלים נוגע במורכבות ההטמעה של הפתרון. בניגוד למוצרים אחרים בשוק הדורשים כוח אדם רב כדי ליישם ולנטר תהליכים עסקיים, הרי שעם פלטפורמת SolarWinds תוך שעות בודדות ניתן להגיע לתוצאות".

לוי מסכם כי "תמיד מדהים אותי לראות את המבט המתפלא של מנהלי IT כשהם רואים לייב-דמו של יכולות פלטפורמת SolarWinds, ואיך זו מחליפה בקלילות מספר רב של כלים המשמשים אותם לניהול של סביבות ה-IT הארגוניות".

לפרטים נוספים : https://www.prologic.co.il/solarwinds