משרד ההגנה האמריקאי (Department of Defense) אישר את השימוש בפלטפורמת Orion Suite v3.0 של SolarWinds, לניטור וניהול סביבות ה-IT, והכניס אותה לרשימה היוקרתית של פתרונות המוצרים המאושרים לרכש על ידי גופי הצבא והביטחון האמריקאי – Department of Defense Information Network Approved Product List. האישור ניתן לאחר סדרת מבחנים ובדיקות קפדניות אותה ביצעה DISA, ר"ת Defense Information Systems Agency, סוכנות במשרד ההגנה האמריקאי המספקת את שירותי ה-IT והתקשורת לגופי המטה של נשיא ארה"ב, סגן הנשיא של ארה"ב, שר ההגנה האמריקאי, כלל זרועות הצבא האמריקאי והפיקודים, וכן כול גוף נוסף התומך במערכת הביטחון של ארה"ב. בישראל מיוצגת SolarWinds על ידי חברת פרולוג'יק (Prologic).

מאב טרנר, סגן נשיא קבוצת המוצרים ב-SolarWinds, ציין כי "SolarWinds תומכת בתוכניות ויוזמות של משרד ההגנה האמריקאי מזה שנים, והמחויבות שלנו למטרות של ה-DoD היא המניע להשקעה שלנו בתהליך ההסמכה". טרנר הוסיף כי "ככול שמשרד ההגנה האמריקאי מקדם קונסולידציה של הרשת הארגונית ומודרניזציה שלה, כך הוא יבחר להסתמך בצורה גבוהה יותר במוצרים שעברו הסמכה מתאימה, דוגמת סוויטת פתרונות SolarWinds Orion".

SolarWinds בצבא ארה"ב

סוויטת הפתרונות Orion של SolarWinds נפרסה כבר לפני מספר שנים בשדירת התקשורת הגלובאלית של הצבא האמריקאי, הנקראת - WIN-T program (ר"ת Warfighter Information Network – Tactical). המערכת מספקת פתרונות תקשורת אמינים ומאובטחים לפיקוד ולחיילים בשטח בתחומי ה-voice, וידאו, ותקשורת נתונים – בכול מקום בעולם ובכול זמן. בין שאר הטמיע הצבא האמריקאי במערכת פתרונות לניהול הרשת, ניטור ופתרון תקלות של SolarWinds, דוגמת: Network Configuration ManagerNetwork Performance MonitorNetFlow Traffic AnalyzerVoIP & Network Quality Manager ו-Engineer Toolset. יישום הפתרונות שביצע הצבא האמריקאי כולל מרכזי תקשורת איזוריים-גלובאליים, והם יורדים עד לרמת מרכזי התקשורת הדיביזיוניים, חטיבתיים ואף לכוחות השדה הפרוסים בשטח. הבחירה ב-SolarWinds נבעה מעמידתה בסטנדרט הרכש של הצבא האמריקאי – המחיר הנמוך ביותר אל מול עמידה בדרישות הטכנולוגיות הקריטיות מהמערכת. סטיב ויזניאבסקי, מהנדס מערכת בכיר במערך WIN-T של צבא ארה"ב, ציין בהקשר זה כי "השותפות הינה הדדית ומועילה לשני הצדדים".

עוד הוטמעו פתרונות SolarWinds ב-US Army, בחיל האוויר האמריקאי, בחיל הנחתים האמריקאי, בסוכנויות של משרד ההגנה האמריקאי ובסקטור הביטחון הבריטי. בתחום הממשלה הוטמעו פתרונות SolarWinds במשרד לביטחון פנים האמריקאי, משרד האנרגיה האמריקאי, משרד המסחר האמריקאי, משרד המשפטים האמריקאי, משרד האוצר האמריקאי, המשרד לטיפול בחיילים משוחררים של ארה"ב, סוכנות החלל האמריקאית NASA, הלשכה לסטטיסטיקה של ארה"ב, במשרד הבריאות הבריטי (NHS), בממשלה הבריטית המרכזית, בפרלמנט האירופאי, בסוכנות הסיוע של נאטו, ועוד.

חיילים בתרגיל Cyber Quest (קרדיט תמונה: פורטל U.S. Army)

יש לציין, כי בשנים האחרונות נטלה SolarWinds חלק בתרגיל השנתי של צבא ארה"ב Cyber Quest המיועד לבחון את העמידות, האמינות והתפקוד של טכנולוגיות חדשות בתנאי לחץ של שדה קרב ושטח. בתרגיל, בו משתתפים מאות חיילים יחד עם נציגיהן של 25 ספקיות טכנולוגיה מובילות, נבחנות בין השאר היכולת לשמור על תקינותן ותפקודן של תשתיות ה-IT המבצעיות, תחום בו פעילה ומתמחה בין השאר SolarWinds.

אודות פלטפורמת SolarWinds Orion

פלטפורמת Orion v3.0 SolarWinds כוללת את הפתרונות: Network Performance MonitorServer & Application MonitorNetwork Configuration ManagerNetFlow Traffic AnalyzerIP Address ManagerUser Device TrackerVoIP & Network Quality ManagerWeb Performance MonitorEnterprise Operations ConsoleStorage Resource Monitor ו-Virtualization Manager.

הפלטפורמה הינה מודולארית וסקיילבילית, והיא מנגישה מידע אחוד ממספר רב של שכבות, מערכות וסביבות לקונסול מרכזי אחד. הפלטפורמה מתוכננת לאפשר ניהול IT מקצה לקצה, נראות לתוך סביבות multi-cloud ויכולת ניטור עוצמתית למערכות ב-on-premise. בנוסף, המערכת כוללת ממשק פשוט ויעיל drag-and-drop לויזואליזציה של הקשרים בין תשתיות ואפליקציות, ומסייע בשיפור הביצועים בסביבות היברידיות. ההסמכות שקיבלה המערכת של SolarWinds, כוללות את: Common CriteriaDoDIN APLArmy CoN, ו-Navy DADMS.

להמשך הכתבה המלאה

להורדת גרסת ניסיון ופרטים נוספים אודות פלטפורמת SolarWInds