חברת סולארווינדס (SolarWinds), ספקית מובילה של פתרונות לניהול תשתיות ה-IT, הודיעה על הרחבת פורטפוליו פתרונות ניהול ביצועי בסיסי נתונים, ועל ההשקה של הפתרון החדש SolarWinds Database Insights for SQL Server.

הפתרון כולל חיבור פונקציונלי ומקיף של פלטפורמת ניהול הביצועים הוותיקה של החברה SolarWinds Database Performance Analyzer, המוכרת גם בשם DPA, עם פלטפורמת SolarWinds SQL Sentry, מוצר הדגל של חברת SentryOne, שנרכשה על ידי סולארווינדס באוקטובר 2020. בישראל סולארווינדס מיוצגת על ידי חברת פרולוג'יק (Prologic), המנוהלת על ידי מייסדה, ליאור לוי.

ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד פרולוג'יק, צילום: נדב כהן יונתן

ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד פרולוג'יק, צילום: נדב כהן יונתן

זיהוי ואיתור אנומליות

מנתוני סקר שביצעה סולארווינדס עולה כי 70% מהארגונים מחשיבים מחצית או יותר מתשתיות בסיסי הנתונים שלהם כקריטיות להצלחה העסקית של הארגון, וכי 80% מהארגונים מחשיבים כיום את פלטפורמת Microsoft SQL שלהם כקריטית ביותר בשימוש אצלם. עוד עולה כי מרבית זמנם של צוותי הדטה מושקע בתחזוקת תשתיות של בסיסי הנתונים, במקום בעולמות של מענה לאתגרים דוגמת – שיפור ביצועים, אבטחת מידע או הנדסת נתונים.

הפתרון החדש מספק לצוותי ניהול הדטה יכולות 'ראייה עמוקה' לתוך המערכות והסביבות של תשתיות בסיסי הנתונים, ויכולות אופטימיזציה לביצועי שרתי Microsoft SQL, כמו גם פלטפורמות בסיסי נתונים מובילות נוספות, המצויות און פרמיס, בענן, או בסביבות היברידיות.

בנוסף, הפתרון החדש משלב בין יכולות גבוהות לזיהוי ואיתור של אנומליות מבוססות לימוד-מכונה (ML) שבאו לידי ביטוי בפתרון ה-DPA, עם ניתוח הביצועים המפורט של SQL Sentry, המסייע לאתר במהירות תקלות, להאיץ את זמני הפתרון שלהן, ומניעתן מלהתרחש שנית. הפתרון "ארז" יחדיו את שני הפתרונות הוותיקים בפלטפורמה חדשה ובעלת רישוי אחוד.

הפתרון מספק מטריצות נתונים רלוונטיות ומוכוונות פעולה, המסייעות למקצועני הדטה לנטר את שרתי ה-SQL הארגוניים, לבצע 'ראיית עומק' לתוך הסביבות ולקסטם את דשבורד הנתונים בהתאם לצרכים הספציפיים של הארגון. יש לציין, כי הפתרון מיועד לנטר את הביצועים של עוד 20 פלטפורמות דטה נוספות מלבד SQL, ב-און פרמיס ובענן.

מענה לגידול ברמת המורכבות

רוחיני קוסטירי, סגן נשיא בכיר, ומנהל המוצרים הראשי בסולארווינדס, ציין כי "הגידול בדטה ובשימוש בבסיסי נתונים הוא אקספוננציאלי. הגידול הזה מוביל לגידול גם ברמת המורכבות של הסביבות, ולקשיים באיתור מקור הבעיה כאשר תקלות מתרחשות. לכך יש להוסיף את הגידול בסביבות ההיברידיות, שמוסיפות עוד מורכבות על זו שכבר הייתה קיימת בעבר. הוספת פתרון Database Insights for SQL Server לפורטפוליו המוצרים מחזקת את המיצוב שלנו בעולמות של ניהול וניטור בסיסי נתונים, הן בעולמות של תשתיות מיקרוסופט, אך גם בקשת רחבה של פתרונות נוספים".

ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד פרולוג'יק, נציגת סולארווינדס בישראל, ציין כי "המעבר לדיגיטל מותנה בזרימת מידע ונתונים בצורה חופשית ומהירה. כל פגיעה או תקלה בבסיסי הנתונים הארגוניים, היא פתח לעיכוב או שיהוי בקשת רחבה של פעילויות עסקיות בארגון. מערכות הדיגיטל תלויות במידע, ובלעדיו לא יתבצעו תהליכי מכירה, שירות, תפעול, ועוד. זו הסיבה שקיים צורך בשוק למערכת ניהול וניטור עוצמתית של בסיסי הנתונים, דוגמת זו החדשה של סולארווינדס, המסוגלת לספק לצוותי ניהול הדטה בארגון את הכלים והיכולות הנדרשות על מנת לשמור על התקינות, הביצועים ורציפות העבודה של בסיסי הנתונים".

לפרטים נוספים לחצו כאן