"הניטור נדרש לרוחב מערך המחשוב הארגוני, ועל מנת להיות פרו-אקטיבי ולמזער תקלות עתידיות, נדרשת לצידו נראות עמוקה לתוך מערך המחשוב", כך אמר לורן דלטרה, סגן נשיא בכיר למכירות בסולארווינדס לאזור EMEA.

"ארגונים, מכל סוג וגודל, נדרשים לניטור תשתיות המחשוב שלהם – בדטה סנטר המקומי, בענן או בסביבה היברידית. הניטור נדרש לרוחב מערך המחשוב הארגוני – רשתות ומערכות IT, מערכי אחסון ובסיסי נתונים. על מנת להיות פרו-אקטיבי ולמזער תקלות עתידיות, לצד הניטור נדרשת נראות עמוקה לתוך מערך המחשוב", כך אמר לורן דלטרה, סגן נשיא בכיר למכירות בסולארווינדס לאזור EMEA.

דלטרה דיבר בפתח האירוע הווירטואלי Prologic & SolarWinds Live Webinar שערכו סולארווינדס ופרולוג'יק, נציגתה הבלעדית בישראל. האירוע נערך אתמול (ג') והנחה אותו גלעד ברון, סמנכ"ל מכירות SolarWinds  בפרולוג'יק.

לדברי דלטרה, סולארווינדס פועלת מזה שני עשורים, ומוצריה מותקנים בקרב 300 אלף ארגונים, לרבות 498 מארגוני הפורצ'ן 500. הוא ציטט את חברות המחקר IDC וגרטנר, שקבעו ש-"פתרונות סולארווינדס הם פלטפורמות מובילות לניטור תשתיות ה-IT". דלטרה ציין שלצד הניטור, החברה מציעה את הנראות העמוקה הנדרשת של מערך המחשוב הארגוני.

"ארגונים הבינו", אמר, "שריבוי מערכות ה-IT מביא לריבוי מערכות ניטור. סולארווינדס פועלת בתפיסה שכל סביבת ה-IT מנוטרת במקום אחד, עם הטמעה מהירה ותפעול פשוט. בעולם אבטחת המידע יש לנו מודול לניהול אירועי אבטחה וסייבר, המשמש כמערכת SIEM לכל דבר. מודול נוסף הוא ARM לניהול הרשאות גישה למשתמשים. המערכת שלנו מנטרת את חוויות המשתמשים וניהול האפליקציות, תוך שימוש בלימוד מכונה. בעולם בסיסי הנתונים, אנחנו מנתחים את ביצועיהם באופן מעמיק. כדי להרחיב את היכולות שלנו ביצענו סדרת רכישות, ביניהן – לפני כשנתיים – של סאמאנג' הישראלית, שהיא ספקית תוכנה לניהול שירות IT בארגונים".

דלטרה סיים באומרו כי "אנחנו מספקים לארגונים מענה לכל שכבות ה-IT ופועלים תחת שלושה עקרונות: מודולריות, יכולת גידול ומיטוב התפעול. אנחנו מספקים לארגונים יכולות פרו-אקטיביות, עם ניטור ויזואלי מרכזי ואפשרויות מעמיקות של תחקור. נמשיך להשקיע משאבים בישראל".

ליאור לוי, מייסד ומנכ"ל פרולוג'יק, ציין באירוע שהחברה הוקמה ב-2007 והיא מונה יותר מ-400 עובדים. "אנחנו מתמקדים בשלושה אזורי פעילות: האחד הוא מיקור-חוץ בעולמות התוכנה וה-IT, עם לקוחות ממגזרים רבים במשק – היי-טק, פיננסים וארגונים ממשלתיים וציבוריים, שאנחנו מעניקים להם שירותים במסגרת היותנו ספק חשכ"ל (שנבחר על ידי החשב הכללי במשרד האוצר – י"ה). התחום השני הוא מתן 'חליפה' לסטארט-אפים עם סיוע בגיוס טאלנטים ומיקור-חוץ של עובדים. התחום השלישי הוא ייצוג בלעדי בישראל של חברות בינלאומיות דוגמת סולארווינדס".

"את ה-'רומן' שלנו עם סולארווינדס התחלנו ב-2007", אמר לוי. "אז הבנו שריבוי המערכות בעולם המחשוב הביא ל-'ספגטי של IT', כי המערכות הללו יצרו סיבוכיות ומורכבות. היה ברור שנדרש מוצר ניטור אחד, אחוד, שייתן מענה לניטור כל השכבות. סולארווינדס פותרת מורכבות זו, שקיימת בעולמות הניהול, עם ניטור של כל תשתיות הארגון בכל הרמות – תקשורת ורשתות, בסיסי נתונים ואפליקציות. לפני כשנה פגשתי מנהל IT באחד הארגונים בישראל שהחליף מוצר ישן ומסורבל בזה של סולארווינדס. שאלתי אותו לסיבת ההחלפה והוא השיב שהמערכת החדשה של סולארווינדס הביאה לקיצור פעולות משבועות וחודשים לשעות ספורות".

לוי התייחס למתקפה שביצעו האקרים על ארגונים רבים ממגזרים שונים, לרבות בממשל האמריקני, לאחר שהחדירו נוזקה לתוכנת הניטור אוריון מבית סולארווינדס. הוא אמר כי "אנחנו, בישראל, נתנו סיוע ללקוחות עד לרמת המשתמש הבודד. מרגע הפריצה נהגנו בשקיפות ועבדנו מול מערך הסייבר הלאומי".

לסיום הוא ציין ש-"מאות ארגונים בארץ הם לקוחות של תוכנת אוריון. בנינו במהלך השנים אקו-סיסטם שכולל שותפות עם 10 חברות אינטגרציה והקמנו מרכז ידע לטובת הענקת הסמכות בתחום. בנינו לאורך השנים גשר אמיתי בינינו ובין החברה, ואני מעריך שהפעילות שלנו בתחום תמשיך לגדול גם ב-2022".

לירון פרבר, ראשת תחום הנדסה בפרולוג'יק, ערכה הדגמה חיה של פלטפורמת אוריון (Orion) לניטור מערכות IT. יוסי אסולין, מנהל תקשורת ואבטחת מידע גלובלי בסטרטסיס, הציג כיצד הם מנטרים את כל שכבות ה-IT מקצה לקצה עם הפלטפורמה.

לצפיה בלייב דמו לחץ כאן