רשויות הסייבר העולמיות והמקומיות ממליצות על ביצוע של תהליכי הטלאת תוכנה בצורה סדירה, אך רבות מהחברות נמנעות בגלל שמדובר בתהליכי עבודה סיזיפיים, שמצריכים סנכרון ותיאום לאורכו ולרוחבו של הארגון. פתרון Patch Management של Ivanti מספק מענה לבעיה.

בשבועות האחרונים נדמה שלא חולף יום מבלי שתתפרסם מתקפת סייבר חדשה או דליפת מידע. המשותף לרבות מהפריצות הללו הוא - האקרים שניצלו במסגרתן חולשות ידועות ומוכרות במערכות המחשוב הארגוניות, כאלו שניתן היה לחסום אותן מבעוד מועד באמצעות תהליך של עדכון תוכנה. התהליך הזה – שנקרא Patch Management – הינו אחד הגורמים המרכזיים לכאבי הראש של מנהלי המחשוב ואבטחת המידע בארגונים.

"ספקיות הטכנולוגיה מפרסמות בצורה סדירה וקבועה עדכוני תוכנה המיועדים לחסום פרצות, רשויות הסייבר העולמיות והמקומיות ממליצות על ביצוע של תהליכי הטלאת תוכנה בצורה סדירה, ולמרות הכול – עדיין חברות המחקר מעריכות שכ-40% מכלל הפריצות לארגונים מקורן בניצול חולשות קיימות, שארגונים טרם חסמו אותן", מציין ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד חברת פרולוג'יק (Prologic), נציגה בלעדית של חברת Ivanti, יצרנית של פלטפורמת Patch Management מתקדמת.

ארגונים מכירים את הבעיה הזו היטב. מדובר בתהליכי עבודה סיזיפיים, פעמים רבות מנוהלים ידנית, שמצריכים סנכרון ותיאום לאורכו ורוחבו של הארגון, והם מתקשים לנהל את התהליכים הללו בצורה מסודרת ומנוהלת. "זו הסיבה", מציין לוי, "שאנו רואים שבתחום ה-Patch Management ישנה כיום שימת דגש מיוחדת על אוטומציה של התהליכים. אוטומציה של התהליך מייתרת עבודה ידנית, והתוצאה היא תהליך שמקצועני הסייבר יכולים לנהל אותו בצורה יעילה, תוך הקטנת הסיכונים לארגון, והגברת השמירה על המערכות המידע".

Multi Platform Patch Management by Ivanti

הפתרון של Ivanti, יצרנית של פלטפורמה אחודה לניהול משאבי ה-IT הארגוניים, מצטיין בהיותו אוטומטי, מנוהל בצורה מיטבית, אך גם ורסטילי ומספק מענה למגוון רחב של סביבות. פתרון DSM  של Ivanti מספק פתרון Patch Management לסביבות ווינדוס, לינוקס, יוניקס, ו-macOS. הפתרון גם מציע עדכוני תוכנה למגוון רחב של אפליקציות צד ג', כולל Adobe, ולבצע את עדכוני התוכנה הן בסביבות המחשוב האישי, אך גם בסביבות השרתים הארגוניים.

Ivanti למעשה מציעה 3 פתרונות לעולמות ה-Patch Management. האחד, Ivanti Patch for Endpoint Manager; השני, Ivanti Patch for Linux, Unix, Mac; והשלישי, Ivanti Patch for SCCM. האחד מתמחה ב-Patch Management לתחום המחשוב האישי הארגוני, השני לסביבות מערכות ההפעלה הנפוצות, והשלישי לעולמות האפליקציות צד ג'.

"למעשה Ivanti מציעה פתרון שסוגר בצורה הטובה ביותר את מכלול האפשרויות לביצוע תהליכי Patch Management", אומר לוי, "כולל סגירת מעגל מקצה לקצה. פתרון אחד לסביבה מרובת פלטפורמות, שכול אחת מהן צריכה ודורשת את הטיפול ותשומת הלב כאשר אנו מבצעים תהליך מסודר של עדכוני תוכנה".

ניהול 250 מיליון נקודות קצה

חברת Ivanti, לשעבר Landesk, הינה ספקית של פלטפורמה אחודה לניהול משאבי ה-IT המתמחה בין השאר בפתרונות לתחומי אבטחת מידע והגנת סייבר – בדגש על אבטחת וניהול של נקודות הקצה הארגוניות. סוויטת פתרונות החברה בתחום אבטחת וניהול נקודות הקצה כוללת אנטי וירוס, הצפנה של הדיסקים, הפצת תיקוני תוכנה (Patch Management), דיווחי פגיעויות, ועוד. בתחום בקרת אפליקציות (Application Control for Endpoints) הסוויטה כוללת פתרונות לבקרת גישה, אכיפה וניהול מדיניות גישת עובדים לאפליקציות הארגוניות, ועוד. בנוסף כוללת הסוויטה פתרונות לניהול הבקרה והגישה למכשירים מרוחקים – אבטחת ATM, נקודות מכירה, קיוסקים ועוד.

חברת Ivanti הינה תוצאה של מיזוג שהתבצע ב-2017 בין החברות Landesk ו-HEAT Software. שתי החברות היו פעילות במשך כ-30 שנים בתחומי פתרונות ניהול ה-IT. Landesk אף הוכרה על ידי גרטנר כמובילה (Leader) בין השאר בתחומים של endpoint protection, ו-enterprise mobility management. במהלך השנים ביצעה Landesk רכישות של חברות להרחבת פורטפוליו המוצרים שלה, בדגש על חברות בתחומי אבטחת המידע, בהן החברות: Wavelink, Shavlik, Xtraction Solutions, וחברת AppSense. החברה גם רכשה בשנת 2014 את חברת LetMobile הישראלית, שגם הפכה למרכז מו"פ מקומי של החברה. לאחרונה רכשה Ivanti את החברות MobileIron ו-Pule Secure, שתיהן מובילות בתחום אבטחת וניהול של תחנות קצה ומכשירים חכמים.

כיום מועסקים ב-Ivanti למעלה מ1,700 עובדים הפועלים במטה החברה בארה"ב וב-23 מדינות נוספות. פתרונות החברה הוטמעו ב-78 חברות מתוך אלו הנמצאות במדד Fortune 100, והיא מנהלת למעלה מ-250 מיליון נקודות קצה – מחשבים, שרתים ומכשירי מובייל – באלפי ארגונים.

דרושים "אבא ואמא" בישראל

"אבל מעבר למצוינות של הפתרונות הטכנולוגיים, חשוב שיהיה להם גם "אבא ואמא" כאן בישראל", מסכם לוי. "נחוץ מפיץ ורשת של אינטגרטורים המתמחים בהטמעה, תחזוקה וטיפול בפתרונות הללו. את המעטפת הזו מספקות פרולוג'יק, המפיצה הבלעדית של פתרונות Ivanti בישראל, בשיתוף עם רשת האינטגרטורים העניפה והמוסמכת שהתפתחה כאן בישראל".