ארגונים בכל סדר גודל זקוקים לפתרונות מתקדמים בתחומי סייבר ואבטחת מידע, במיוחד כיום בגלל אירועי הסייבר ומתקפות ההאקרים הרבות על מערכות המחשוב והמידע של עסקים, מוסדות וארגונים, בכל המגזרים. חשוב לציין כי מתקפות ההאקרים, לרבות דרישות כופר, גורמות לנזקים עצומים לארגונים, הן מבחינה תדמיתית של העסק והן מבחינת העלויות הנדרשות לתיקון הנזקים ולהטמעת פתרונות מתקדמים למניעתן.

נושא אסטרטגי חשוב בכל ארגון

שירותי ופתרונות סייבר ואבטחת מידע הפכו בעשור האחרון לנושא אסטרטגי בעל חשיבות עליונה בקרב מקבלי ההחלטות בארגונים השונים במשק. איומי הסייבר ואבטחת המידע הולכים ומתרבים עם השנים, כאשר חלק מהאיומים מגיעים מחוץ לארגון, אך לא מעט איומים קיימים גם בתוך הארגון ויש להתייחס לכך בכובד ראש ובהתאם. מחקר שנערךת לאחרונה בנושא איומי סייבר ואבטחת מידע גילה כי כ-30% מזליגת המידע החוצה מהארגון נובעים בגלל פעילות של העובדים, לעתים במזיד ולעתים בתום לב.

האקרים רבים פועלים ברשת האינטרנט במטרה לפלוש למערכות המחשוב והמידע, בדרך כלל לצורך השגת מידע עסקי או ביטחוני, ויש גם לא מעט מקרים של ריגול תעשייתי. תוצאות מתקפות הסייבר עלולות להיות הרות אסון עבור הארגון, לעתים הנזק הוא בלתי הפיך, לכן זו גם פגיעה חמורה בתדמית העסק שיכולה לגרום לנטישת לקוחות ולהפסדים כספיים עצומים.

בשנים האחרונות רוב הארגונים החלו לגבש אסטרטגיה כוללת ומקיפה לניהול סיכונים ולהגנה בפני איומי הסייבר והמתקפות על מערכות המחשוב והמידע. כדי להיערך נכון, הארגון יכול לפנות לחברה מקצועית המספקת פתרונות מותאמים אישית או להעסיק כוח אדם מיומן המכיר את הנושא לעומק ומסוגל לספק מענה בתחומי באבטחת מידע והגנה בפני מתקפות הסייבר. כמו כן, חשוב להכיר את התקנות והרגולציות החדשות והעדכניות ביותר בתחום אבטחת מידע.

כדי לחסוך עלויות ולהימנע מהוצאות גבוהות על מנת להגן על מערכות המחשוב והמידע בארגון, מומלץ לפנות לחברה מקצועית ואמינה, המספקת תחת קורת גג אחת שירות מקיף הכולל בין השאר:

  • סקרי סיכון אבטחת מידע
  • מבדקי חדירה תקופתיים, פנימיים וחיצוניים
  • הדרכות מקצועיות לצוות העובדים להגברת המודעות בארגון
  • התאמת מערכות המידע לתקינה המחייבת
  • ניטור ובקרה באופן שוטף על מערכות המידע בארגון
  • ניהול אבטחת המידע בארגון
  • צוות מומחים זמין לתגובה מהירה ואפקטיבית נגד מתקפות סייבר

חברה מקצועית לפתרונות סייבר ואבטחת מידע מציעה מגוון חבילות ללקוחותיה, בהתאם למאפייני הארגון, לתקציב ולסיכונים הקיימים. יש גם פתרונות לעסקים קטנים, וחשוב לזכור כי האיומים לעסק הקטן דומים לסכנות ולאיומי בפניהם ניצבים גם ארגונים גדולים ובינלאומיים.

קורס אבטחת מידע וסייבר

ארגונים רבים שולחים עובדים לקורסים ולסדנאות בנושאי סייבר ואבטחת מידע, בעיקר כדי להגביר את המודעות ועל מנת להכשיר כוח אדם מיומן לטיפול באיומים ולגיבוש אסטרטגיה בארגון. לימודי סייבר נועדו להכשיר כוח אדם לבצע סקר סיכונים, לנטר איומים ולבחור בפתרונות איכותיים להגנה מיטבית על מערכות המידע והנתונים החשובים. את הקורס כדאי ללמוד רק במוסד לימודים אקדמי המציע הכשרה מקיפה ופרקטית.